top of page

Kaşmir Kirpiğin, İpek Kirpik ve Mink Kirpik'ten farkı nedir ?

fullsizeoutput_cd1.jpeg

     Konuyu açıklamak için gelin birlikte kirpikleri büyütüp yakından bakalım.Öncelikle materyal olarak Kaşmir Kirpikler diğerlerinden çok farklıdır. Polimer yapıda olan bir kirpiktir. Yani şekillendirilebilir bir kirpiktir. Bu yapısı onun özel bir oluklu taban yapısına sahip olmasını sağlamıştır. Resimde de görüldüğü gibi konveks taban yapısı , kirpiklerin konkav yapıları ile anahtar kilit gibi tam uyumlu olmakta ve yapıştırıcı için maksimum düzeyde bir yapışma alanı sağlamaktadır. Bu da eklenen Kaşmir Kirpiklerin , sizin kendi kirpiklerinize daha sıkı yapışmasını sağlamaktadır.

Buna karşın eski nesil Mink ve İpek Kirpikler dairesel şekilli taban yapılarına sahiptirler.Kendi kirpiklerimizde dairesel taban yapılı olduğunudan ;ikisinin yapıştırıcı ile yapıştırılması sırasında oluşan yüzey alanının küçüklüğü yüzünden , bu kirpikler kolaylıkla dış etmenler. sonucu kendi kirpiklerinizden ayrılırlar.


Kaşmir Kirpiğin sahip olduğu bu muhteşem teknoloji kirpik uzatma sistemleri arasındaki devrim niteliğindeki en son teknolojidir.

kaşmir kirpik.jpg
IMG_6652.JPG

Kaşmir Kirpiklerin polimer yapısı ona aynı zamanda daha hafif olma avantajı sağlamıştır. 0.15 kalınlığındaki bir Kaşmir Kirpik 0.07 ipek veya Mink Kirpikle aynı ağırlığa sahiptir. Ağırlığın ne önemi var derseniz. Her kirpiğin taşıyabileceği bir ağırlık vardır. Kendi kirpiklerinize ne kadar kalın kirpik takarsanız o kadar gerçeğe yakın doğal görünüm elde edersiniz . Buna karşın takılan ağır kirpik erken dökülür aynı zamanda da uzun dönemde kirpik köklerine baskı yaptığı için kirpiklerde dökülmeye yol açabilir.

Kaşmir Kirpik’te ise 0,15 gerçek kirpik kalınlığında olmasına rağmen 0.07 mink yada ipek kirpik kadar hafiftir. Kaşmir Kirpiğin bu özelliğinden dolayı tekli doğal kirpik uygulamasında inanılmaz başarılı bir kirpiktir. Çok yakından bakılsa bile gerçek kirpikten ayırt edilmesi çok zordur.Diğer bir muhteşem özelliği ise ona Kaşmir ismini gerçekten hakkettiren yumuşaklık ve esnekliğidir.Polimer dokusu onu inanılmaz esnek ve yumuşak yapmıştır. Dokunduğunuzda elinizde bırakacağı his inanılmaz. Kaşmir kirpik dış etmenlerle esner, fakat polimer yapısı sayesinde tekrardan eski şeklini alır. Resimdede gördüğünüz gibi kıvrım yapısı muhteşemdir.

Watermarked(2018-12-10-2108).jpg

Bu ona nasıl bir avantaj sağlamaktadır ? Kendi kirpiklerinize takıldığında esnek yapısı , onun kendi kirpiklerinizle beraber bir şekilde hareketini sağlar.Yani ; dışarıdan gelen rüzgar, göz açma kapatma hareketleri sırasında ayrı bir rezonans yaratıp yapıştırıcı ile bağını bozmaz ve kirpik köklerine yük bindirmez. Buna karşın sert yapıda olan diğer kirpikler dış etmenler sonrasında rijid yapılarından dolayı eklendikleri kirpiklerde yapıştırıcılı alanını ve kirpik kökünü zorlar. Bunun sonucunda kirpiklerin erken dönemde dökülmesi ile sonuçlanır.

Sonuç Olarak:

Kaşmir Kirpik diğer kirpikler ile aynı bir kirpik değildir. Hiç bir zamanda olmamıştır. Aradaki farkı zaten siz ve müşteriniz zaten ilk uygulamadan sonra anlayacaksınız

46339120_224147241841593_652005614113574

Kaşmir Kirpikler 1. sınıf polimer materyalden üretilmektedir

46368445_216198119261766_795483521384500

Bu polimer fibril materyaller özel işlemler sonrasında uygun kıvrımlar oluşturacak hale getirilmekte

46637201_364150801025172_629676348865616

Daha sonra her şerit uygun boylarda kesilmekte ve kutulanmaktadır.  

Kaşmir Kirpik üretiminde herhangi bir hayvan kürkü kullanılmamış ve hiç bir hayvana zarar verilmemiştir.Kaşmir Kirpik üretiminde insan saçı gibi insan kaynaklı bir hammadde kullanılmamıştır

Kaşmir Kirpikler özel el yapımı ( HAND MADE ) kirpiklerdir

bottom of page